VINAŘSTVÍ RODINY VOJTKOVY - Ubytování U Kapličky

HISTORIE VINAŘSTVÍ

Mojmír Vojtek vlastní nevelký vinohrad v katastru Hradiště na tvz. Lajtnách, ve vinohradu jsou zastoupeny odrůdy Ryzlink vlašský, Müller Thurgau a Svatovavřinecké. Nevelký vinohrad samozřejmě nestačil poptávce po vínu z rodinného sklepa a byly dvě možnosti. Buď dojde k výsadbě vinohradů, nebo k domluvě s pěstiteli opravidelných dodávkách hroznů. Nakonec byla zvolena druhá možnost, protože se Mojmír Vojtek chtěl naplno věnovat pouze výrobě vína a podařilo se mu kontaktovat špičkové pěstitele, od kterých každoročně nakupuje vysoce kvalitní hrozny. Z jednotlivých vinařských poloh si vybírá hrozny, které nesou charakter odrůdy znojemské vinařské podoblasti. Tuto oblast pokládá vzhledem ke klimatickým podmínkám a podloží jako ideální pro výrobu vysoce kvalitních bílých vín. Modré hrozny zvláště v horších létech, nemají tak dobrou kvalitu, jako v teplejších oblastech. Z těchto důvodů nakupuje firma Gutta Fortunae surovinu pro červená vína z oblasti slovácké a to hlavně odrůdy Cabernet Moravia a André.

Výroba a prodej kvalitního jakostního i přívlastkového vína

Gutta Fortunae znamená v překladu do češtiny "Kapka štěstí". S tímto názvem se mohou setkat milovníci vína na etiketách lahví s kvalitním vínem. Vinařství rodiny Vojtkovy se sídlem Nad Přehradou 6, Znojmo – Hradiště se zaměřuje na menší šarže vysoce kvalitních odrůdových vín.

Firma má několik pracovišť - lisování hroznů, odkalení a kvašení se provádí v areálu bývalého pivovaru na Hradišti, kde je i menší skladovací prostor. Další vína jsou uložena ve vinném sklepě v Novém Šaldorfě, v posledním sklepě firmy jsou uložena vína k archivaci, zrají tam po dobu několik let.

Ochutnávky vzorků

Celou škálu vynikajících vzorků se jménem Gutta Fortunae je možno v klidu ochutnat při posezení ve vinném sklepě v Novém Šaldorfu. Nákup vín je možný v sídle firmy nebo při ochutnávce v Novém Šaldorfu.

Vinohrad - Znojemská vinařská oblast

Hrozny nakupujeme od špičkových vinohradníků, zejména ze znojemské vinařské podoblasti a zpracováváme je tradiční metodou pro zachování odrůdového charakteru s pomocí moderní technologie (řízené kvašení).